Novinky

Požární prostupy 

Na této stránce Vás bude informovat o novinkách z oblasti požární ochrany staveb , zejména pak o nových materiálech pro utěsnění požárních prostupů.  Požární prostupy nejsou žádnou novinkou, tento typ požárního zabezpečení je dlouhá léta pouze opomíjený.

Požární prostupy jsou v požární ochraně staveb zmiňovány již mnoho let , bohužel materiály na utěsnění prostupů chyběli a nahrazoval je beton nebo nekvalitně utěsněno dostupným stavebním materiálem.

Jsem rád že jsou dávná léta pryč a my Vám v současné době můžeme nabídnout velmi kvalitní materiály,které Vám nejen uchrání majetek ale možná i život. Bohužel naši zákonodárci nemyslí na minulost ale pouze na současnost a tak schválili vyhlášku MV ČR 246/2001 Sb., která přikazuje u nových bytových domů, skladových prostor a firem tyto požární prostupy řádně utěsnit.

Budovy postavené před účinností vyhlášky nejsou a nebudou,tedy pokud neplánujete rekonstrukci nikdy řádně utěsněny.Přitom tyto budovy jsou nejrizikovější , všem doporučuji aby v případě výměny stoupaček v bytových domech nebo výměny elektroinstalace  mysleli ve vlastním zájmu i na utěsnění těchto prostupů. Ušetří si tím čas,peníze a v mnoha případech i život.

Summary
Article Name
Novinky
Description
Na této stránce Vás bude informovat o novinkách z oblasti požární ochrany staveb , zejména pak o nových materiálech pro utěsnění požárních prostupů.
Publisher Name
Požární služby Kalen s.r.o.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.